Aktuality

MFM - Mostra Filmes de Montanha

MFM - Mostra Filmes de Montanha

21.2.2024

Brazilský festival MFM – Mostra Filmes de Montanha vznikl v roce 2017 ve městě Foz do Iguaçu – Paraná, jako projekce filmů a videí s horolezeckou tématikou. Postupem času se záběr filmů rozšířil a dnes jsou uváděny filmy, jejichž hlavním tématem je horská kultura a životní prostředí. Jsou zahrnuty národní i mezinárodní produkce, krátké, středometrážní i celovečerní, převážně dokumentární filmy.

Každý rok se promítá v průměru 20 filmů z více než 10 zemí.

Cílem je propagovat kulturu, péči o životní prostředí a horské sporty, zejména horolezectví a alpinismus, prostřednictvím bezplatného promítání současných filmů z hlavních národních a mezinárodních horských festivalů. Projekt se zaměřuje na zhodnocení sportu, kultury a péče o životní prostředí, čímž přináší do regionu širokou škálu obsahu a podporuje formování publika v regionu, který nemá k filmům tohoto druhu přístup.

Prostřednictvím debat po projekci se projekt rovněž snaží o vytvoření dialogu mezi horolezci a filmaři.

Svůj snímek můžete registrovat zde až do 20. března.
Webové stránky festivalu.

Zveřejnila MK | Kancelář ČSHP

Další aktuality

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024

25.2.2024

Dovolte nám, pozvat Vás na další ročník veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, který se uskuteční v termínu 15. – 17. března 2024 opět v areálu PVA EXPO Letňany.

Celá aktualita
O horách a nejen o nich...

O horách a nejen o nich...

20.2.2024

Martin Pospíchal společně s Honzou Trávníčkem Vás zvou 4. března v 17h na akci O horách a nejen o nich… ve velké posluchárně 2. lékařské fakulty UK.

Celá aktualita

Všechny aktuality