Aktuality

Nakladatelství JOTA vydává novinku - Příběhy mořeplavců, Tamtamy času

Nakladatelství JOTA vydává novinku - Příběhy mořeplavců, Tamtamy času

3.4.2023

PŘÍBĚHY MOŘEPLAVCŮ, Češi a Slováci, kteří obepluli svět

Publikace o českém a slovenském mořeplavectví vás provede vývojem tohoto pozoruhodného fenoménu země, jež má k moři víc než daleko. Obsahuje množství příběhů nejvýznačnějších českých a slovenských mořeplavců 20. a 21. století, kteří dokázali obeplout svět. Od působivého vzpomínání na legendární osobnost Rudolfa Krautschneidera přes autentické příběhy Richarda Konkolského, Jozefa Varsányiho, Jiřího Albrechta, Ivana Orla, Oldřicha Karáska, Františka Sýkory, Jiřího Denka, Vlada Porvaznika a dalších až po doplněné, nejnovější vyprávění Martina Dolečka. Kdy a proč napadlo naše mořeplavce obeplout svět? Jak se dá v našich podmínkách postavit loď? Co vše během plaveb zdolali a do jakých úskalí a nebezpečí se dostali? Co jim plavba dala a naopak vzala? Kudy vede nejkratší cesta ze srdce Evropy na moře? Odpověď na tyto a množství dalších otázek naleznete v této jedinečné publikaci, která zahrnuje i přehledné dějiny mořeplavby, množství faktografických údajů o technických parametrech konkrétních lodí a informací nezbytných ke znalosti mořeplavby.

 • vyšlo 15. 3. 2023
 • ISBN: 978–80–7689–130–2
 • EAN: 9788076891302
 • pevná vazba s přebalem
 • 497 stran + mapa plaveb
 • běžná cena: 648 Kč
 • ukázka

Využijte objednávky se slevou:

TAMTAMY ČASU

NOVÁ GUINEA – SVĚT, O KTERÉM JSTE SI MYSLELI, ŽE UŽ NEEXISTUJE.

Nová Guinea je nejexotičtější oblastí planety. Skrývá neznámá útočiště lidí, kteří vstávají, když přijde světlo. Svou podobu znají jen z odrazu vodní hladiny. Za největší vymoženosti považují kostěný nůž, teslici, ratan k rozdělání ohně, luky a šípy k lovu a oštěpy k boji. Nikdy neviděli kolo. Tykve na přirození jsou jediné „oblečení“ mužů. Neprostupnější než změť lián je houština kouzel, viny a msty. Vstupujeme do arény, kde každý chybný krok, slabost i nedomyšlená reakce může přinést smrt. Do světa, o kterém jste si možná mysleli, že již neexistuje…

V této audioknize se poprvé potkávají největší legendy českého cestování Jiří Hanzelka & Miroslav Zikmund a Miloslav Stingl. Tito proslavení cestovatelé shrnují ty nejpestřejší zážitky z jedinečného ostrova Nové Guineji. Kromě příspěvků největších es našeho cestování přináší audiokniha i rozsáhlý text Rudolfa Švaříčka o dobrodružných výpravách hluboko do nitra ostrova. Přínos této exkluzivní audioknihy je o to významnější, že nepřináší zprávy pouze o jednorázové návštěvě či expedici, ale očima známých českých cestovatelů tří generací mapuje situaci na ostrově v průběhu více než čtyřiceti let jeho novodobé historie. Každý z autorů je výjimečný, a tak audiokniha Tamtamy času nabízí jedinečné spojení osobitých pohledů na tento stále málo známý exotický kraj. Vzhledem k tomu, že počty zemí, které každý z nich navštívil, se počítají v desítkách, mají s čím srovnávat!

 • vyšlo 17. 3. 2023
 • EAN: 735745648681
 • pevná vazba s přebalem
 • běžná cena: 698 Kč
 • ukázka
 • napsali: Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Miloslav Stingl a Rudolf Švaříček
 • čtou: Jaroslav Dušek, Jan Potměšil, Dan Bárta, Jitka Čvančarová, Michal Bumbálek
 • hudba: Dan Bárta

Využijte objednávky se slevou:

Další aktuality

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024

25.2.2024

Dovolte nám, pozvat Vás na další ročník veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, který se uskuteční v termínu 15. – 17. března 2024 opět v areálu PVA EXPO Letňany.

Celá aktualita
MFM - Mostra Filmes de Montanha

MFM - Mostra Filmes de Montanha

21.2.2024

Brazilský festival MFM – Mostra Filmes de Montanha otevřel registraci snímků pro ročník 2024.

Celá aktualita

Všechny aktuality