Aktuality

Nový turistický průvodce Bradt - GRUZIE

Nový turistický průvodce Bradt - GRUZIE

17.6.2017

Tim Burford

GRUZIE

Turistický průvodce po Gruzii, zemi lesů, hor a dobrého vína.

Gruzie je nevelká zakavkazská země, ležící na rozhraní jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie při východním okraji Černého moře. Láká nedotčenou krajinou hor, lesů a skalních měst, ale také svou historií, prastarými kláštery a skvělým vínem.

Zažijete zde horká subtropická léta, podzimy oplývající úrodou i věčnou zimu nejvýše položených oblastí. Gruzie nabízí nepřeberné množství outdoorových aktivit od surfování v moři až po lyžování v horách. Obzvláště dobrodružné povahy se mohou vydat na Kavkaz a vystoupat na některý z jeho nejvyšších vrcholků, a pokud hledáte místo, kde si můžete osaměle užívat divokou krásu přírody, neměl by vám uniknout národní park Lagodechi.

Horskou přírodu můžete poznávat také ve Svanetii, která je díky úchvatným pozůstatkům středověkých vesnic zapsána na seznamu UNESCO. Po návratu z hor jistě rádi strávíte několik dnů u příjemně teplého a čistého moře. Za zábavou pak můžete vyrazit do hlavního města Tbilisi, které množstvím kaváren, vinoték a odlehlých barů platí za jedno z nejzajímavějších měst pro rušný noční život.

Průvodce po Gruzii od vydavatelství Bradt je unikátní cestovní příručkou po této nevelké zakavkazké zemi. Je rozdělený do jedenácti kapitol. Po prvních dvou, v nichž najdeme základní informace, následuje devět místopisných kapitol, postupujících směrem z východu na západ. Výchozím bodem, k němuž se celý průvodce váže, je hlavní město Tbilisi. Desátá a jedenáctá kapitola se vrací na východ ‒ zde se dozvíte to nejpodstatnější o provinciích Kachetie a Kvemo Kartli.

Průvodce obsahuje úvodní barevnou část s mapou a jednotlivé kapitoly jsou doplněné přehlednými mapkami a plánky oblastí. Kniha je sestavena velmi účelně, zaujme nejen množstvím informací, ale i čtivostí. Přirozený, často vtipný styl, kterým je popisován život v Gruzii, vyčerpávající místopis i přehledná forma hodnocení hotelů a služeb dělají z tohoto průvodce příjemnou příručku pro každého.

  • vychází 10. 5. 2017, EAN: 9788075651488
  • brožovaná vazba, 368 stran + 16 stran přílohy, běžná cena: 498 Kč
  • originální název: Georgia: The Bradt Travel Guide
  • přeložil: Jan Moláček
  • ukázka: https://issuu.com/…/docs/gruzie

Využijte objednávky se slevou:

  • sleva pro veřejnost při objednávce přes e-shop – z normální ceny 498 Kč na 324 Kč – zde
  • sleva pro členy ČSHP s VOC slevou – info na info@cziml.org

Další aktuality

Petice: Zachovejme svobodu pohybu v lesích

Petice: Zachovejme svobodu pohybu v lesích

31.5.2024

Členové strany Zelených připravili petici Zachovejme svobodu pohybu v lesích.

Celá aktualita
Návštěvnický limit na hoře Fudži v Japonsku

Návštěvnický limit na hoře Fudži v Japonsku

30.5.2024

Japonsko zavádí na posvátné hoře Fudži návštěvnický limit, aby nedocházelo k hromadění návštěvníků a ohrožení bezpečnosti turistů.

Celá aktualita

Všechny aktuality