Aktuality

Nový turistický průvodce Rough Guides - ISLAND

Nový turistický průvodce Rough Guides - ISLAND

17.6.2017

David Leffman, James Proctor

ISLAND

Nový CELOBAREVNÝ průvodce pohádkovým ostrovem.

Island – pohádkově krásná země, jejíž turistický ruch prudce roste. Není sice vyhledávaným cílem milovníků spalujícího slunce a horkých pláží, ale nabízí jedinečné atrakce, velmi vzácné na celém světě. Navíc jsou tyto ohromné přírodní útvary jen minimálně dotčené člověkem, což z nich dělá monumenty, před nimiž se tají dech.

Když si pak ještě uvědomíte, že v tomto ledovém království stojíte jen kousek od polárního kruhu, celé to pohádkové kouzlo se ještě znásobí.

Na Islandu žije necelých 323 000 obyvatel, z toho dvě třetiny přímo v hlavním městě Reykjavíku. To znamená, že budete-li chtít procestovat a prozkoumat celou zemi, můžete jet hodiny a hodiny a nenarazíte na jediného člověka. Pokud pojedete po Okružní silnici, dobré značení vás zavede k největším islandským atrakcím – k obrovským hučícím vodopádům, ohromným ledovcům anebo k sopkám, které nikdy nespí.

Dobrodružství a adrenalin turistů samotářů umocní i fakt, že desítky kilometrů na své trase nemusí narazit ani na jediný obchod, jediný přístřešek k přenocování, a při zhoršeném počasí bývají dokonce uzavřeny některé cesty.

Průvodce nabízí seznamy turistických kanceláří, které vám pomohou najít výlety přímo na míru. Samozřejmostí jsou výčty ubytovacích a stravovacích zařízení, možnosti zábavy a nabídka největších zajímavostí. Samotného průvodce doplňují praktické informace, stručná historie země, popis islandských ság anebo stručný slovníček. A nechybí ani spousta barevných fotografií a praktických podrobných map.

  • vychází 17. 5. 2017, EAN: 9788075651051
  • brožovaná vazba, 376 stran, celobarevné provedení, běžná cena: 548 Kč
  • originální název: The Rough Guide to Iceland
  • přeložila: hana Kornecká
  • ukázka: https://issuu.com/…/docs/island

Využijte objednávky se slevou:

  • sleva pro veřejnost při objednávce přes e-shop – z normální ceny 548 Kč na 356 Kč – zde
  • sleva pro členy ČSHP s VOC slevou – info na info@cziml.org

Další aktuality

MFM - Mostra Filmes de Montanha

MFM - Mostra Filmes de Montanha

21.2.2024

Brazilský festival MFM – Mostra Filmes de Montanha otevřel registraci snímků pro ročník 2024.

Celá aktualita
O horách a nejen o nich...

O horách a nejen o nich...

20.2.2024

Martin Pospíchal společně s Honzou Trávníčkem Vás zvou 4. března v 17h na akci O horách a nejen o nich… ve velké posluchárně 2. lékařské fakulty UK.

Celá aktualita

Všechny aktuality