Aktuality

Nový turistický průvodce z edice Bradt - ÍRÁN

Nový turistický průvodce z edice Bradt - ÍRÁN

29.8.2017

Hilary Smithová, Maria Olejniková

ÍRÁN

Turistický průvodce po Íránu, zemi pohádek Tisíce a jedné noci.

Hledáte-li mimořádné cestovatelské zážitky, vypravte se do Íránu. Navzdory politické propagandě patří Írán k nejbezpečnějším zemím Blízkého východu, a pokud přestojíte bariéru byrokracie a povinnost zahalení vlasů žen, odměna za toto nepohodlí bude velkolepá. Írán je země, která si stále udržuje tajemné kouzlo pohádek Tisíce a jedné noci. Krajina nabízí neuvěřitelné kontrasty od rozlehlých pouští s oázami po věčně zasněžené vrcholky hor, hluboké lesy, čajové plantáže i extrémní tropické ovzduší Perského zálivu.

Navštivte íránská města a nenechte si ujít rozlehlý teheránský bazar, zahrady a mosty Isfahánu nebo Šíráz, poetické město růží, u něhož se nacházejí ohromující ruiny Persepolis – starověkého města, jež bývalo výstavní metropolí Perské říše. Nezapomeňte ani na Jazd, pouštní město fungující téměř 7000 let. Množství historických artefaktů je v Íránu tak velké, že si vybere i nejnáročnější obdivovatel minulosti.

Příznivci outdoorových aktivit zde najdou mnoho příležitostí k lyžování, pěší turistice či trekům na kole. Vaší pozornosti by neměly ujít ani íránské šperky, umělecké předměty a suvenýry, z nichž k nejhodnotnějším patří koberce.

Aktualizované vydání průvodce po Íránu vydavatelství Bradt je kvalitní cestovní příručka zahrnující vše, potřebuje zájemce o cestu do této země. Kniha obsahuje praktické pokyny pro cestu a obsáhle seznamuje s historií, geografií, přírodou i politickou situací Íránu. Samotný průvodce je věnovaný samotnému průvodci – má deset kapitol, které postupují od pomyslného centra, jímž je hlavní město Teherán, ke stále vzdálenějším provinciím. Závěrečné přílohy obsahují užitečné fráze v jazyce farsí a glosář. Průvodce obsahuje barevný úvod a přehledné mapy.

  • vychází 23. 8. 2017, EAN: 9788075651693
  • brožovaná vazba, 376 stran + 16 stran přílohy, běžná cena: 648 Kč
  • originální název: Iran: The Bradt Travel Guide
  • přeložil: Robi Mahel
  • ukázka: https://issuu.com/…ta/docs/iran

Využijte objednávky se slevou:

  • sleva pro veřejnost při objednávce přes e-shop – z normální ceny 648 Kč na 518 Kč – zde
  • sleva pro členy ČSHP s VOC slevou – info na info@cziml.org

Další aktuality

MFM - Mostra Filmes de Montanha

MFM - Mostra Filmes de Montanha

21.2.2024

Brazilský festival MFM – Mostra Filmes de Montanha otevřel registraci snímků pro ročník 2024.

Celá aktualita
O horách a nejen o nich...

O horách a nejen o nich...

20.2.2024

Martin Pospíchal společně s Honzou Trávníčkem Vás zvou 4. března v 17h na akci O horách a nejen o nich… ve velké posluchárně 2. lékařské fakulty UK.

Celá aktualita

Všechny aktuality