Aktuality

Projekt sKORO NA mizině

Projekt sKORO NA mizině

2.6.2020

Mezi informacemi o horách a cestování přinášíme také jednu na podporu umělců.

Nejen na horách se pohybují horští průvodci, ale jsou to lidé často mnoha tváří…jako např. Martin Šimiček, jeden z horských průvodců, který se však nevěnuje pouze průvodcování, ale také právě psaní scénářů.

Někteří z vás možná zaznamenali na YouTube nový seriál sKORO NA mizině, na jehož scénáři se podílel právě Martin Šimiček s Vladimírem Skórkou a také Michalem Suchánkem.

Děj reflektuje současnou situaci divadel a jejich herců, kteří se ze dne na den ocitli bez příjmu. Popisuje fiktivní příběh inspirovaný právě výše zmíněným divadlem, které jako první činoherní divadlo v ČR začalo okamžitě po uzavření divadel realizovat živé přenosy na YouTube, během nichž diváci přispívají do “virtuálního kloboučku” na provoz divadla. Tvůrci seriálu slibují, že pokud se bude první epizoda líbit a vyberou se jejím prostřednictvím finanční prostředky nejen na pomoc hercům a divadlu, ale i následnou produkci, natočí další díly. Číslo účtu pro zaslání dobrovolných příspěvků na pomoc hercům je uvedeno na konci epizody.

Odkaz na 1.díl zde

Odkaz na 2.díl zde

Další aktuality

MFM - Mostra Filmes de Montanha

MFM - Mostra Filmes de Montanha

21.2.2024

Brazilský festival MFM – Mostra Filmes de Montanha otevřel registraci snímků pro ročník 2024.

Celá aktualita
O horách a nejen o nich...

O horách a nejen o nich...

20.2.2024

Martin Pospíchal společně s Honzou Trávníčkem Vás zvou 4. března v 17h na akci O horách a nejen o nich… ve velké posluchárně 2. lékařské fakulty UK.

Celá aktualita

Všechny aktuality