Aktuality

Seminář pro Střední zdravotní školu Olomouc - 4.2.2019

Seminář pro Střední zdravotní školu Olomouc - 4.2.2019

27.2.2019

Seminář na téma “Nebezpečí zimních hor” v Jeseníkách očima lektora Jirky Žáka:

Začátkem února jsem měl možnost prezentovat téma „Nebezpečí zimních hor“ pro skupinu ze Střední zdravotní školy Olomouc, která byla v Petříkově na lyžařském výcviku.

Více informací o škole se můžete dozvědět zde:

Střední zdravotní škola Olomouc

Prezentace jako taková se skládala z několika částí – základní, ve které jsem hovořil o tom, jaká mohou být nebezpečí v zimních horách, jak se před nimi preventivně bránit a co dělat, když se do takové nebezpečné horské situace dostaneme. V této části jsem se snažil studenty co nejvíce zapojit, nejen různými otázkami, které jsem jim pokládal, studenti také měli své odpovědi zapisovat, abychom je mohli následně vyhodnotit, podle předchozí prezentace. K mé velké radosti se do diskuze zapojila velká část studentů.

Pro zpestření přednášky jsem na ukázku přivezl také část VHT vybavení jako sněžnice, mačky, cepíny, lano, karabiny, smyce, atd. Někteří studenti toto vybavení viděli poprvé a proto je důkladně zkoumali, myslím, že bylo pro studenty velice přínosné, že si zde toto vybavení mohli tzv. „osahat“.

Ke konci této indoorové části jsem studentům ukázal také lavinovou výbavu a seznámil je se základy práce s ní.

Střední zdravotní škola Olomouc

Střední zdravotní škola Olomouc

Abychom při povídání si o horách nezůstali jen vevnitř, měl jsem přichystánu také outdoorovou část. Začala neplánovaně navigací podle hvězd – nedalo se odolat nevyužít nádhernou hvězdnou oblohu. Poté proběhla již plánovaná záchrana z laviny. Hledal jsem sice jen zakopaný lavinový přístroj, ale studenti pokračovali se zajištěním tepelného komfortu pro zachraňovanou paní učitelku, přivolali vrtulník a vše vyvrcholilo dramatickým příletem fiktivního vrtulníku.

Jste nezisková organizace, nebo škola? Přejete si uspořádat školení, seminář, besedu nebo praktický workshop? Kontaktujte nás na emailu: michal.lollok@cziml.org.

Další aktuality

MFM - Mostra Filmes de Montanha

MFM - Mostra Filmes de Montanha

21.2.2024

Brazilský festival MFM – Mostra Filmes de Montanha otevřel registraci snímků pro ročník 2024.

Celá aktualita
O horách a nejen o nich...

O horách a nejen o nich...

20.2.2024

Martin Pospíchal společně s Honzou Trávníčkem Vás zvou 4. března v 17h na akci O horách a nejen o nich… ve velké posluchárně 2. lékařské fakulty UK.

Celá aktualita

Všechny aktuality