Aktuality

UKRAJINA I kandidátský člen UIMLA

UKRAJINA I kandidátský člen UIMLA

31.5.2022

Mezinárodní asociace UIMLA v květnu hrdě oznámila oficiální jmenování Ukrajinské asociace horských průvodců kandidátskou členskou zemí. Jmenování je prvním krokem procesu. Následovat bude žádost valného shromáždění o udělení aspirantského členství a následně žádost o řádné členství.

Kolegové ze Slovenské asociace horských průvodců již v minulosti začali spolupracovat s ukrajinskými členy a společně vytváří vzdělávací systém. Jejich zimní část skončila jen 20 dní před vojenským útokem na Ukrajinu.

UIMLA podporuje obnovení profese horských průvodců na Ukrajině. Válka mnohé zničila a my plánujeme nahradit alespoň část vybavení. Až tato chvíle přijde, budete moci také pomoct!

„Moc doufám, že přijde chvíle, kdy o sobě budeme moci vyprávět nejen vám, ale celé organizaci…

Musíme vás informovat o pozadí našeho rozhodnutí přejít k UIMLA. Vždy nám bylo jasné, že je potřeba se integrovat, výhodné spolupracovat v mezinárodních strukturách a implementovat společné mezinárodní bezpečnostní standardy a metody výuky…

Celý náš tým musel kvůli válce ukončit vzdělávání a vlastní podnikání a plně se soustředit na pomoc domovu. Toto je téměř nepřetržitý proces. Tito chlapci a dívky museli vzít do ruky kulomety místo cepínů. Jsou to také dobrovolníci, kteří pomáhají armádě. Jsou to lidé hodní zastupování Ukrajiny v mezinárodní organizaci. Modlím se, aby se každý z nich vrátil živý, a to nejen proto, že jsme blízkými přáteli. Ale také proto, že mám pocit, že když jim teď můžeme svěřit naši zemi, tak jim můžeme svěřit životy klientů na horách. Tato slova pro mě nejsou pouhým abstraktem, za tři měsíce jsem ztratil několik svých studentů – úžasných lidí.“

– Oleksandr, Ukrajinská asociace horských průvodců

„My jsme UIMLA, jsme mezinárodní horští průvodci žijící a pracující v horách, které často tvoří hranice mezi zeměmi. Když se potkáme na těchto divokých a odlehlých místech, sdílíme naši společnou vášeň pro hory, a slavíme to, co nás spojuje. V tomto duchu bychom vám rádi pomohli vybudovat novou budoucnost. Stojíme s ukrajinskými horskými průvodci a vítáme je do naší rodiny.”

– Ian, president UIMLA

zveřejnila MK I kancelář ČSHP 28. 11. 2022

Další aktuality

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024

25.2.2024

Dovolte nám, pozvat Vás na další ročník veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, který se uskuteční v termínu 15. – 17. března 2024 opět v areálu PVA EXPO Letňany.

Celá aktualita
MFM - Mostra Filmes de Montanha

MFM - Mostra Filmes de Montanha

21.2.2024

Brazilský festival MFM – Mostra Filmes de Montanha otevřel registraci snímků pro ročník 2024.

Celá aktualita

Všechny aktuality