Aktuality

V Nepálu od dubna s doprovodem místního průvodce

V Nepálu od dubna s doprovodem místního průvodce

8.3.2023

Nepálský úřad pro cestovní ruch rozhodl, že cizinci již nebudou moct na treky bez místního průvodce.

Ředitel úřadu Maniraj Lamichhane informoval, že rozhodnutí bude platné od 1. dubna 2023.

Podle úřad pro cestovní ruch absolvovalo v roce 2019 trek bez průvodce nebo nosiče přibližně 50 000 turistů. Tito turisté se vydali na trek díky tomu, že od od úřadu získali povolení k trase a povolení TIMS (Trekkers’ Information Management Systems).

Lamichhane říká, že takové rozhodnutí musí být přijato, aby byl trekking bezpečnější poté, co se v posledních několika letech ztratilo mnoho turistů.

„Toto rozhodnutí bylo učiněno pro větší bezpečnost a komfort turistů,“ říká Lamichhane a dodává, že díky tomuto rozhodnutí se výrazně zvýší zaměstnanost.

Díky tomuto rozhodnutí již nebude turistům bez průvodce vydáváno povolení TIMS. Ti budou muset absolvovat trek prostřednictvím trekingové společnosti, říká Lamichhane.

Rada také zvýšila cenu povolení TIMS na 2 000 rupií na osobu. Předtím lidé, kteří cestovali ve velkých skupinách, platili za průkaz TIMS 1 000 rupií, zatímco ti, kteří cestovali sami, platili 2 000 rupií. Povolení TIMS pro občany SAARC se rovněž zvýšilo na 1 000 rupií.

Původní článek

Další aktuality

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024

25.2.2024

Dovolte nám, pozvat Vás na další ročník veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, který se uskuteční v termínu 15. – 17. března 2024 opět v areálu PVA EXPO Letňany.

Celá aktualita
MFM - Mostra Filmes de Montanha

MFM - Mostra Filmes de Montanha

21.2.2024

Brazilský festival MFM – Mostra Filmes de Montanha otevřel registraci snímků pro ročník 2024.

Celá aktualita

Všechny aktuality